Čo sú to super potraviny?

Sponzorovaný obsah

Čo sú to superpotraviny?

superpotraviny – superfood

Termín „superfood“ sa objavil v bežnom jazyku začiatkom 20. storočia. Termín superfood dnes znamená potravu alebo prísadu, ktorá je bohatá na živiny, plná minerálov a vitamínov a má zvlášť dobrý vplyv na zdravie.


Neexistuje presná a jednotná definícia superpotravín – superpotraviny, ale jeden parameter je spoločný pre všetky definície: superpotraviny sa odlišujú podľa ich zloženia. A samotný pojem sa stal tak populárnym, pretože dobré a zdravé stravovanie získalo v spoločnosti väčší význam.

Na základe toho všetkého by ste si mohli myslieť, že len jesť superpotraviny stačí na to, aby zostali zdravé, ale to je chyba. Je dôležité mať pestrú stravu, vyhnúť sa jednostrannému jedlu a dostať výživné látky do tela v optimálnom množstve.

Ako to súvisí s našimi výrobkami?
Hlavná ingrediencia v ChiaShake, ktorú predávame, je chiamag, čo je dobre známe superfood. Má vysoký obsah omega-3 tukov, je protizápalový a zlepšuje trávenie, pretože je tiež veľmi bohatou na vlákninu. Je bohatý na antioxidanty, vitamíny a poskytuje dlhotrvajúci pocit.

Chia semienka

Staroveké mayské meno chia znamená silu, nie je to náhoda.

Mimo chiamago je tiež široko známy ako superfood, ako sú ovos, ľan, čučoriedky, bobule goji a škorica, ktoré sa dajú ľahko začleniť do našej stravy.

Medzi nimi patria výrobky Satislent, okrem mnohých iných hodnotných prísad, ovos a ľan. Podobne ako ovos chiamag, aj ovos pomaly spracúva organizmus, aby poskytoval dlhotrvajúci pocit, zlepšoval trávenie a pomáhal obnoviť hladinu cukru v krvi.

Ľanové semeno

je známe svojimi extrémne vysokými omega-3 mastnými kyselinami, ktoré tvoria 50% oleja zo semien. Je to dôležité, pretože ho nemôže produkovať ľudské telo, a preto sa musí absorbovať jedlom. A jeho účinok je veľmi dôležitý, pretože pomáha kontrolovať cholesterol, čím znižuje riziko infarktu a aterosklerózy.

Ľanové semeno má nízky obsah uhľohydrátov, ale bohaté na vitamíny B, ktoré sú zodpovedné za posilnenie vlasov a nechtov.

ľanové semienko
Organický stavebný kameň modernej výživy je ľanový, ktorý sa snažíme začleniť do našej každodennej stravy!

zdroj:
https://draxe.com/top-10-superfoods-whats-in-your-diet
https://www.nhs.uk/Livewell/superfoods/Pages/what-are-superfoods.aspx
https://www.womansday.com/food-recipes/food-drinks/tips/g2211/best-superfoods/?slide=9